7 rekomendacji na kolejny dzień bez prowizji Bandcampa

7 rekomendacji na kolejny dzień bez prowizji Bandcampa

Niedawno pisałem tu o pomyśle Bandcampa na rezygnację z prowizji celem wsparcia artystów w czasie epidemii Covid-19 i zastanawiałem się, czemu akcja była tylko jednodniowa. Otóż okazało się, że wcale nie jest – w piątek 1 maja ponownie będzie można zakupić muzykę na portalu, a całość zapłaty (pomniejszona o prowizję PayPala oczywiście) trafi do artysty. Co więcej – Bandcamp zapowiada kolejne edycje swojej akcji na 5 czerwca i 3 lipca. I choć wszyscy życzymy sobie końca epidemii i powrotu muzyków do grania na żywo oraz (względnie) normalnej sytuacji finansowej, to niewykluczone, że będą kolejne okazje do okazania im wsparcia w tej formie w pierwsze piątki następnych miesięcy.

Choć poniższych rekomendacji mogłoby być z pewnością znacznie więcej, zebrałem 7 polskich wydawnictw, na które możecie wydać kilka złotówek w piątek 1 maja. Oto one (w przypadkowej kolejności).

“Natura Ślepca” projektu Wodorosty, czyli najnowsza propozycja labelu Plaża Zachodnia.

Polecany już tu niegdyś Radek Kurzeja i jego “Ogród Botaniczny w Palermo”. Cyfra i kaseta wydana przez Nasze Nagrania.

Nagrania radiowe Michała Turowskiego i jeden utwór autorstwa Radio Noise Duo to intrygujący split opublikowany niedawno przez label Antenna Non Grata, dostępny na kasecie i oczywiście cyfrowo:

Pruski i jego “Home Diaries” to piąta część serii wydawniczej zaproponowanej na czas lockdownu przez label Whitelabrecs.

Kolejna propozycja to singiel Grzegorza Bojanka zatytułowany Quanta Skylab. Singiel to nowość, ale przy okazji polecam przekopanie się przez całą bandcampową dyskografię Grzegorza.

Dalej Szara Reneta i wydane przez ten label “Telepajęczarstwo” Bartka Kalinki.

Rekomendacja podwójna. Po pierwsze Saamleng i kolekcja nagrań terenowych Tomka Mirta pod tytułem “Resonance”. Po drugie “The Nasielsk Incident” Brasil & The Gallowbrothers Band. Warto dodać, że – jak informuje Mirt – każdy, kto zakupi 1 maja winyl na stronach Saamleng, Mirta, Ter i Brasil & The Gallowbrothers Band dostanie w prezencie płytę winylową “Random Soundtrack” lub “Bacchus Where Are You?”, a każdy nabywca CD – kolejny, wybrany przez siebie kompakt.