Dźwięki z Plaży Zachodniej: Emiter/Rucki, Thanos Fotiadis, Wodorosty

Dźwięki z Plaży Zachodniej: Emiter/Rucki, Thanos Fotiadis, Wodorosty

Wspominałem już niegdyś, że kołobrzeska Plaża Zachodnia to wydawnictwo, które można polecać niejako w ciemno, prowadzone konsekwentnie i praktycznie za każdym razem serwujące coś świeżego i wciągającego.

W związku zaś z długą przerwą w publikacji czegokolwiek na tej stronie, nie powinno dziwić, że jedna z tytułowych płyt tego wpisu pochodzi… z kwietnia. Wprawdzie wspominałem ją w cyklu bandacampowych polecajek, ale nie zaszkodzi o niej przypomnieć – choćby dlatego, że jest to pozycja z tych pozostających w głowie na dłużej. Mowa o Wodorostach i ich “Naturze ślepca”:

Kolejnym wydawnictwem Plaży Zachodniej jest “Five Triptychs For Upheaval” Thanosa Fotiadisa – głęboki trip stworzony w oparciu o system modularny i Ether od Soma Laboratory – a więc elektromagnetyczny sniffer, urządzenie pozwalające usłyszeć nie tylko lampy w przejściu podziemnym lub ekran ledowy w galerii handlowej, ale nawet skrzynkę pocztową odbierającą Radio Maryja (been there, done that):

Na koniec najnowsza publikacja kołobrzeskiego labelu, czyli dzieło duetu Marcina Dymitera i Pawła Ruckiego. Projekt Emiter/Rucki jest amalgamatem szmerów, hałasów, licznych dźwięków o proweniencji syntetycznej (a może tylko odpowiednio przetworzonych) i oszczędnie zagranej perkusji, świetnie wpasowującej się w klimat całości: